HOW MUCH YOU NEED TO EXPECT YOU'LL PAY FOR A GOOD BADANIE DNA OKA

How Much You Need To Expect You'll Pay For A Good badanie dna oka

How Much You Need To Expect You'll Pay For A Good badanie dna oka

Blog Article

Badanie dna oka to jedno z najważniejszych badań dotyczących narządu wzroku. Duża część chorób oczu rozwija się bez objawów widocznych dla chorego, natomiast specjalista podczas badania dna oka może je wychwycić.

Mechanizmy o charakterze niezbędnym są wymagane do prawidłowego działania naszego serwisu. Bez nich część przygotowanych dla Ciebie funkcjonalności nie będzie działać poprawnie lub nie będzie działać wcale.

Oftalmoskop jest niewielkim przedmiotem, który specjalista trzyma w dłoni i z niewielkiej odległości rzutuje światło na dno oka. Wziernik jest narzędziem kompletnym - posiada wszystko, co potrzebne do oceny dna oka - źródło światła, otwór do patrzenia oraz funkcję dostosowania się do wady wzroku pacjenta, co gwarantuje wyraźny obraz dna oka.

Powyższe mechanizmy mogą być wykorzystywane przez nas jak i przez naszych partnerów. Część z nich jest niezbędna do prawidłowego działania serwisu, w tym zapewnienia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa, pozostałe (które możesz kontrolować) są wykorzystywane do:

Często zdarza się, że pacjent zaczyna widzieć nieprawidłowo. Mogą pojawiać się linie lub widzenie jednym okiem jest dużo słabsze. Niektórzy skarżą się także na pojawiające się czarne punkty oraz błyski światła. Wszystkie te objawy powinny skłonić lekarza do skierowania chorego na badania dna oka.

Do wybranego specjalisty można umówić się bez wychodzenia z domu poprzez portal LekarzeBezKolejki.pl.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Badanie jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta, dlatego może być wykonywane wielokrotnie bez ryzyka jakichkolwiek konsekwencji zdrowotnych.

Powolne, stopniowe zawężanie się pola widzenia zaczyna przeszkadzać dopiero wtedy, gdy pole widzenia staje się na tyle wąskie, że utrudnia codzienne funkcjonowanie. Badanie dna oka powinno wykonywać się podczas kontrolnych wizyt okulistycznych, nie rzadziej niż co półtora roku.

Badanie wykonywane jest za pomocą niewielkiego urządzenia okulistycznego — oftalmoskopu. Urządzenie posiada soczewki, różnorodne filtry i źródło światła, które jest kierowane na określone części dna oka: ciało szkliste, tarczę nerwu wzrokowego, unaczynienie, obwodową badanie dna oka część siatkówki, plamkę. Lekarz trzyma wziernik bardzo blisko gałki ocznej pacjenta, jednak nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu.

Przebieg badania zależy od metody, dlatego w gabinecie należy publishępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwykle należy oprzeć brodę i czoło, pozostawać w bezruchu, patrzeć w kierunku zgodnym z poleceniem lekarza.

Badanie wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia – oftalmoskopu, które z jednej strony oświetla źrenicę, a z drugiej posiada okular pozwalający zobaczyć okuliście obraz oka powiększony piętnastokrotnie;

Na początku lekarz zapuszcza do oczu krople rozszerzające źrenice i dopiero po upływie około kwadransa, w zaciemnionym pokoju wykonywane jest badanie właściwe. Można to zrobić na trzy sposoby. Najczęściej przy użyciu wziernika ocznego (oftalmoskopu) lekarz zagląda na dno oka, wpuszczając do niego światło, które przechodzi przez soczewkę i ciało szkliste, dobrze oświetlając struktury.

Te mechanizmy są konieczne do funkcjonowania naszego serwisu, dlatego są zawsze aktywne (nie możesz ich wyłączyć).

Report this page